داوطلبین گرامی آزمون شفاهی PhD سال 1397 در رشته های علوم اعصاب و زیست فناوری پزشکی

توجه شما را به نکات زیر جلب می کنیم

 

نام رشته

تاریخ مصاحبه

نوبت

ساعت برگزاری آزمون

محل برگزاری

علوم اعصاب

30/04/97

صبح

از ساعت 8:00 الی 13:00

شیراز – خیابان قصرالدشت – حد فاصل خیابان فلسطین و ملاصدرا – کوچه 29 – ساختمان دیاموند (الماس) - دانشکده علوم و فناوری های نوین

عصر

از ساعت 15:00 الی 19:00

زیست فناوری پزشکی

01/05/97

صبح

از ساعت 8:00 الی 13:00

شیراز – خیابان قصرالدشت – حد فاصل خیابان فلسطین و ملاصدرا – کوچه 29 – ساختمان دیاموند (الماس) - دانشکده علوم و فناوری های نوین

عصر

از ساعت 15:00 الی 19:00

02/05/97

صبح

از ساعت 8:00 الی 13:00

 

جهت اطلاع از جدول زمانبندی مصاحبه هر یک از پذیرفته شدگان مرحله اول در روزهای 30 تیرماه  و 1 و2 مرداد ماه،  به لینک های زیر مراجعه فرمایید.

"جدول زمانبندی پذیرفته شدگان رشته علوم اعصاب "

"جدول زمانبندی پذیرفته شدگان رشته زیست فناوری"

کلیه ی داوطلبین در نوبت صبح و عصر حداقل یک ساعت قبل از شروع آزمون، در دانشکده حضور داشته باشند. (زمان برگزاری آزمون نوبت صبح راس ساعت 8:00  و نوبت عصر راس ساعت 15:00 می باشد).  به دلیل جلوگیری از ازدحام در محل های آزمون، از آوردن همراه به دانشکده جدا خودداری فرمایید .

 

شرایط و نکات قابل توجه داوطلبان برای شرکت در مصاحبه :

 1. بر اساس مصوبه نوزدهمین جلسه شورای علوم پایه پزشکی ، بهداشت و تخصصی ، از سال تحصیلی   97-96 و به بعد، قبولی نهایی در آزمون منوط به کسب حد نصاب حداقل 30% از کل نمره آزمون مصاحبه ، با رعایت سایر شرایط و مقررات می باشد.
 2. اطلاعات دقیق تر در مورد زمان برگزاری مصاحبه داوطلبان در سایت دانشگاه درج خواهد گردید لذا برای اطمینان از زمان دقیق مصاحبه مراجعه به سایت دانشگاه برگزار کننده الزامی است . عدم حضور به موقع در مصاحبه به منزله انصراف از آزمون می باشد.
 3. جهت حضور در جلسه باید علاوه بر کارت شناسایی معتبر ، کارت ورود به جلسه خود را همراه داشته باشید .
 4. از مدارک بارگذاری شده خود در پورتال مرکز سنجش پزشکی یک نسخه کپی تهیه کرده و در قالب یک CD، در روز مصاحبه تحویل همکاران محترم در دانشگاه نمایید.
 5. با توجه به اینکه ارائه پایان نامه در زمان مصاحبه الزامی می باشد، داوطلبان لازم است حتما یک نسخه از پایان نامه خود را همراه داشته باشند. دانشجویان ترم آخر نیز باید پایان نامه دفاع شده یا آماده دفاع خود را جهت ارایه به گروه مصاحبه کننده به همراه داشته باشند. عدم ارایه پایان نامه موجب کسر امتیاز مربوط به این بخش می شود.
 6. لازم است از همراه داشتن وسایل الکترونیک اعم از موبایل، ساعت هوشمند، لپ تاپ و ... جدا خودداری کنید و در صورت همراه داشتن ملزم هستید آن ها را به مسئول مربوطه تحویل دهید.
 7. لازم است داوطلبان قبل از خروج از سالن به منظور ارتقاء فرآیند مصاحبه فرم (های) ارزشیابی را به صورت الکترونیکی از طریق کامپیوترهای متصل به سامانه وزارت بهداشت تکمیل نمایند.
 8. داوطلبی که مصاحبه وی به اتمام می رسد پس از تکمیل فرم (های ) ارزشیابی در سامانه وزارت بهداشت ملزم به ترک محل می باشد.
 9. چنانچه در هر یک از مراحل پذیرش مشخص گردد که داوطلب مدرک یا مدارکی غیر واقعی و یا جعلی که منجر به کسب امتیاز گردیده ارائه نموده است، طبق ضوابط و مقررات در خصوص وی اقدام خواهد شد.
 10. غیبت یا عدم شرکت داوطلب در مرحله دوم  (مصاحبه) آزمون دکترای تخصصی (PhD) به هر دلیل به منزله انصراف بوده و انجام مصاحبه مجدد برای داوطلب امکان پذیر نیست.
 11. هرگونه اطلاعات بیشتر از طریق سایت دانشگاه یا دانشکده اطلاع رسانی خواهد شد.

 

در صورت عدم رعایت موارد زیر در مورد سوابق پژوهشی و آموزشی بارگذاری شده توسط داوطلب فرصت مجدد جهت ارزیابی مستندات ایشان در روز آزمون برای « تکمیل » موارد دارای نقص مهیا می باشد .

لطفاً چنانچه موارد زیر شامل مستندات داوطلب می باشد حتماً پس از تهیه موارد قید شده ایشان می توانند در روز آزمون موارد را به ایستگاه بررسی تحویل نمایند.

1.       ارائه گواهی تدریس می بایست شامل ( نام واحد درسی دانشگاهی ،تعداد ساعت یا ارزش واحد و مهر معاونت آموزشی دانشکده یا دانشگاه باشد )

2.       گواهی شرکت در همایش یا کنگره ها می بایست به همراه خلاصه مقاله ارائه شود.

3.       ترجمه یا تالیف کتاب حتماً گواهی و تائیدیه انجمن علمی مروطه یا معاونت پژوهشی دانشگاه داشته باشد.

 

داوطلب گرامی، مصاحبه ای که پیش رو دارید یک مصاحبه ساختارمند است که به شیوه چند ایستگاهی ( Multiple Mini-Interviews) به شرح زیر اجرا خواهد شد. این مصاحبه صلاحیت های داوطلبان تحصیل در دوره های دکتری تخصصی را مورد سنجش و ارزیابی قرار می دهد .

ایستگاه شماره 1 : میزان تسلط داوطلب بر پایان نامه و مقاله مستخرج از آن

در این ایستگاه شما بایستی در مورد پایان نامه آخرین مقطع تحصیلی متناسب با رشته مورد پذیرش و مقاله مستخرج از آن به سوالات مطرح شده پاسخ دهید.

ایستگاه 2: ارائه شفاهی مطالب علمی « Scientific Presentation»

در این ایستگاه به شما چند موضوع مرتبط با رشته امتحانی پیشنهاد  می شود. شما بایستی یکی از این موضوعات را انتخاب و فرض کنید در نظر دارید تا سخنرانی کوتاهی برای مخاطبان در نظر گرفته شده ، ارائه دهید. پس از انتخاب موضوع فرصت دارید موضوع منتخب را آماده سازی و با اشاره ممتحنین مطالب خود را بایستی بدون استفاده از تکنولوژی خاصی و صرفاً به صورت گفتاری برای مخاطبین مورد نظر بیان نمایید.

موضوعات متناسب با رشته ای است که متقاضی پذیرش در آن هستید.

ایستگاه شماره 3 : جستجوی منابع علمی

در این ایستگاه ممتحین چند موضوع مرتبط با رشته مورد پذیرش را برای تحقیق در اختیار شما قرار می دهند . یکی از موضوعات را انتخاب می کنید و مقالات مرتبط با آن را جستجو می کنید . سپس مقالاتی را که به عنوان منبع انتخاب کرده اید از نظر اعتبار علمی منبع ( رفرانس ) مربوطه ارزیابی می نمایید و در انتها به سوالات مربوط پاسخ می دهید.

ایستگاه های شماره 4 و 5 : توانمندیهای تخصصی رشته

در این ایستگاه توانمندی تخصصی شما از طریق طرح سوالات تخصصی توسط تیم مصاحبه گر و پاسخ ها ی شما ارزیابی خواهد شد.

ایستگاه شماره 6 : اختصاصی زبان انگلیسی

یک امتحان چند قسمتی ( مکالمه کوتاه ، درک و  ترجمه متن تخصصی و درک اصطلاحات تخصصی ) طراحی شده که ضمن معرفی خود به زبان انگلیسی یک متن انگلیسی تخصصی به شما ارائه می شود که آن را به زبان انگلیسی قرائت و ترجمه می نمایید و اصطلاحات تخصصی مربوط را توضیح می دهید.

معرفی خود به انگلیسی شامل : نام و نام خانوادگی  ، سن ، تحصیلات ، رشته ( های ) تحصیلی پایه و دانشگاه ( های ) محل تحصیل است .خواندن و ترجمه متن و اصطلاحات شامل یک پاراگراف از یک متن تخصصی در رشته مورد پذیرش است.

ایستگاه شماره 7 : فعالیت های آموزشی ، پژوهشی و حرفه ای

به منظور افزایش سرعت و دقت در روند مصاحبه سوابق فعالیت های آموزشی و پژوهشی شما که در سایت مرکز سنجش پزشکی بارگذاری نموده اید قبل از برگزاری مصاحبه توسط تیم مصاحبه بررسی می شود و در صورت لزوم به ارائه توضیحات به این ایستگاه فراخوانده خواهید شد.

 

v      زمان اختصاص داده شده برای هر ایستگاه تقریباً بین 8 الی 10 دقیقه می باشد.

v      زمان مصاحبه، مصاحبه گروه ها و امتیازات ایستگاه ها ثابت است.

v      به منظور کسب امتیازات لازم، عبور داوطلب از همه ی ایستگاه ها ی طراحی شده ضروری است.

v      گروه های آموزشی مربوط به هر رشته می توانند چیدمان ایستگاه ها را جابجا نمایند.

 معاونت آموزشی دانشکده علوم و

فناوری های نوین پزشکی شیراز

 

 

تاریخ آخرین بروزرسانی   :  1397-4-20 12:56        برو بالای صفحه نسخه قابل چاپ